آبانک

چیدمان دلخواه صفحه آبانک‌ با استفاده از ویجت‌

می‌توان ادعا کرد که در صفحه اصلی آبانک که با آیکون خانه در نوار پایین صفحه مشخص شده، تمام قابلیت‌های اصلی اپلیکیشن آبانک امکان اضافه‌شدن (یا حذف‌شدن) را دارد. لیست این قابلیت‌ها و ترتیب نمایش آن‌ها را در صفحه با کلیک روی ویرایش چیدمان ویجت‌ها، می‌توان بررسی، اضافه یا حذف کرد.

می‌توان همه یا تعدادی یا یکی از سپرده‌های منتخب را در صفحه‌ اصلی اضافه کرد و با کلیک روی آن به طور مستقیم از یکی از گزینه‌های اشتراک‌گذاری، کپی شماره سپرده و شبا، برداشت از سپرده یا واریز سپرده استفاده کرد. لیست کارت‌های بانکی هم در این صفحه نمایش داده می‌شود و برای نشانه‌گذاری راحت‌تر، می‌توان رنگ آن‌ها را به دلخواه انتخاب کرد و کارتی را اضافه یا حذف کرد. چک کردن موجودی، بررسی تراکنش‌ها، غیرفعال‌سازی کارت و واریز یا برداشت کردن از آن هم از دیگر اقداماتی است که می‌توان با انتخاب کارت مورد نظر انجام دادم. با اضافه کردن ویجت میانبر، ابزارهای کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبض و چک و پیچک به صفحه اضافه می‌شوند و ویجت مخاطبین منتخب، اسم کسانی را که بعد از انتقال وجه در لیست پرمخاطب‌ها ثبت شدند، نمایش می‌دهد. 

هر تراکنشی در آبانک انجام می‌دهید را می‌تونید در لیستی که در بخش تراکنش‌های اخیر نمایش داده می‌شود، پیدا کنید و ویجت گزارش ماهانه مجموع پرداختی و واریزی‌های یک ماه شما را نشان می‌دهد تا در مدیریت مالی ماهانه به شما کمک کند. نوتیفیکیشن تراکنش‌هایی که با آبانک انجام می‌دهید هم برای شما ارسال می‌شود تا در داخل یا بیرون از اپلیکیشن به شما اطلاع‌رسانی شود.

اگر به دنبال مشخصات کاربری خود مثل شماره مشتری، کد ملی یا نسخه آبانکی که نصب کردید هستید، آیکون پروفایل در بالای صفحه را انتخاب کنید. همچنین امکان بررسی لیست دستگاه‌های فعالی که به اکانت شما دسترسی دارند، وجود دارد تا در صورت مشاهده‌ هر مورد مشکوکی آن را غیر فعال کنید. آیکون پروفایل گزینه دیگری با عنوان تنظیمات آبانک دارد که مجموعه‌ای از تغییرات را در فضای اپلیکیشن به سلیقه شما ممکن می‌کند، زبان، زمینه روشن و تاریک، تغییر اندازه فونت، به روز رسانی اپلیکیشن، تغییر نام کاربری و رمز، تغییر شماره و….